Ismoilov Elbek Abdirashitovichning 01.02.04 – Deformatsiyalanuvchan qattiq jism mexanikasi ixtisosligi bo‘yicha “Transversal-izotrop silindrik qatlam va qobiqlarning qovushoq suyuqlik bilan o‘zaro nostatsionar ta’sirlashuvi” mavzusidagi fizika-matematika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi M.T.O‘rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti huzuridagi DSc.05/2025.27.12.T/FM.10.01 raqamli Ilmiy kengashning 2026-yil 20-may kuni soat 14:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.
Manzil: 100125, Toshkent sh., Do‘rmon yo‘li, 40-uy. O‘zR FA akademiyasi M.T.O‘rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti.

Ismoilov Elbek Abdirashitovich will defend his dissertation submitted for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Physical and Mathematical Sciences, specialty 01.02.05 – Mechanics of Deformable Solids, entitled “Nonstationary interaction of transversely isotropic cylindrical layers and shells with a viscous fluid”. The defense will take place at the meeting of the Scientific Council No.DSc.05/2025.27.12.T/FM.10.01 under the M.T.O‘rozboyev Institute of Mechanics and seismic stability of structures of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan on 20 May 2026 at 14:00.
Address: 100125, Tashkent, Durmon Road, 40. M.T.O‘rozboyev Institute of Mechanics and seismic resistance of structures, Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan.