Nazarov Farrux Xoliyorovichning 01.02.05 – Suyuqlik va gaz mexanikasi (fizika-matematika fanlari) ixtisosligi bo‘yicha “Tovush tezligidan yuqori bo‘lgan turbulent oqimlarni ikki suyuqlik yondoshuvi asosida modellashtirish” mavzusidagi fizika-matematika fanlari bo’yicha fan doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertasiya ishi himoyasi O’zbekiston Respulikasi Fanlar akademiyasi  M.T.O‘rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti huzuridagi ilmiy darajalarni beruvchi DSc.02/30.12.2019.T/FM.61.01 raqamli ilmiy kengashning 2025-yil 26-noyabr kuni soat 14:00 dagi majlisida bo’lib o’tadi.
Manzil: 100125Toshkent sh., Do‘rmon yo’li ko‘chasi 40-uy. O’zbekiston Respulikasi Fanlar akademiyasi  M.T.O‘rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti.

Announcement of the Defense of the Doctoral Dissertation by Farrukh Khaliorovich Nazarov (Doctor of Physical and Mathematical Sciences, DSc) (was placed 14.11.2025)
512
The defense of the dissertation by Farrukh Khaliorovich Nazarov titled “Modeling of Supersonic Turbulent Flows Based on the Two-Fluid Approach”, specialty 01.02.05 – Fluid and Gas Mechanics (Physical and Mathematical Sciences), for obtaining the scientific degree of Doctor of Physical and Mathematical Sciences (DSc), will be held on November 26, 2025, at 14:00 at the meeting of the Scientific Council DSc.02/30.12.2019.T/FM.61.01 at the M.T. Urazbaev Institute of Mechanics and Seismic Stability of Structures, Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan