Hamdamov Muzaffar Muxiddinovichning texnika fanlari bo’yicha fan doktori (DSc) dissertasiya ishi himoyasi to‘g‘risida (joylashtirildi 14.08.2025)
790
Hamdamov Muzaffar Muxiddinovichning  01.02.05–“ Suyuqlik va gaz mexanikasi” ixtisosligi bo‘yicha «Aerodinamik tadqiqotlar asosida vertikal o’qli shamol generatorini ishlab chiqish va uning optimal parametrlarini aniqlash» mavzusidagi texnika fanlari bo’yicha fan doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertasiya ishi himoyasi O‘zR FA M.T.O‘rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti huzuridagi DSc.02/30.12.2019.T/FM.61.01. raqamli Ilmiy Kengashning 2025 yil 27 avgust kuni soat 14:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.

On the defense of the dissertation of Hamdamov Muzaffar Muhiddinovich for the degree of Doctor of Science (DSc) in technical sciences (was placed 14.08.2025)
791
Defense of the dissertation for the degree of Doctor of Engineering Sciences (DSc) in the specialty 01.02.05 - "Fluid and Gas Mechanics" on the topic" “Development and determination of optimal parameters of a vertical axis wind generator based on aerodynamic studiesHamdamov Muzaffar Muhiddinovich will be held on august 27, 2025 at 14:00 at the meeting of the Scientific Council No. DSc.02 / 30.12.2019.T / FM.61.01 at the Institute of Mechanics and Earthquake Resistance of Structures named after M.T. Urazbaev of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan.