Axmedov Olimjon Sharipovichning texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida (joylashtirildi 18.06.2025)
1100
Axmedov Olimjon Sharipovichning 01.02.04 – “Deformatsiyalanuvchan qattiq jism mexanikasi”, 01.02.02 – “Mashinalar, asboblar va uskunalar dinamikasi va mustahkamligi” ixtisosliklari bo‘yicha “Temir yo‘l transportidagi harakatlanuvchan tarkib yuritmasining dinamikasini baholash uchun matematik model ishlab chiqish” mavzusidagi texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi O‘zR FA M.T. O‘rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti huzuridagi DSc.02/30.12.2019.T/FM.61.01 raqamli Ilmiy kengash asosida bir martali Ilmiy kengashning 2025 yil 18 iyun kuni soat 14:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.

Defense of the dissertation work of Akhmedov Olimjon Sharipovich for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Technical Sciences (was placed 18.06.2025)
1101
The defense of the dissertation work of Akhmedov Olimjon Sharipovich for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Technical Sciences on the topic "Development of a mathematical model for assessing the dynamics of the drive of a rolling stock of railway transport" will be held on June 18, 2025, at 14:00 at the meeting of the one-time Scientific Council based on the Scientific Council DSc.02/30.12.2019.T/FM.61.01 at the Institute of Mechanics and Seismic Stability of Structures named after M.T. Urazbayev of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan.