Axmatov Azizbek Abduvaxob o‘g‘lining fizika-matematika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertasiya ishi himoyasi to‘g‘risida (joylashtirildi 16.04.2025)
997
Axmatov Azizbek Abduvaxob o‘g‘lining 01.02.01 – Nazariy  mexanika ixtisosligi bo‘yicha “Boshqariladigan mexanik tizimlarni diskret boshqarish” mavzusidagi fizika-matematika fanlari bo’yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertasiya ishi himoyasi O’zbekiston Respulikasi Fanlar akademiyasi  M.T.O‘rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti huzuridagi ilmiy darajalarni beruvchi DSc.02/30.12.2019.T/FM.61.01 raqamli ilmiy kengashi asosidagi Bir martalik ilmiy kengashning 2025-yil 18-aprel  kuni soat 14:00 dagi majlisida bo’lib o’tadi.

Defense of the Dissertation of Akhmatov Azizbek Abduvakhobov ugli for the Degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Physical and Mathematical Sciences (was placed 16.04.2025)
998
The defense of the dissertation written by Akhmatov Azizbek Abduvakhobov ugli for obtaining the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Physics and Mathematics on the topic “Discrete Control of Controllable Mechanical Systems” in the specialty 1.02.01 – Theoretical Mechanics will be held at the meeting of the at a One-Time Scientific Council at Scientific Council number DSc.02/30.12.2019.T/FM.61.01 for awarding scientific degrees at the Institute of Mechanics and Seismic Stability of Structures named after M. T. Urazbaev of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan on April 18, 2025, at 14:00.