M.T.O'rozboev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi institutida stajyor tadqiqotchi, tayanch doktorant va doktorantlarni manitoringi bo`lib o`tdi (joylashtirildi 12.03.2024)
516
O‘zbekiston Respublikasi Fanlar Akademiyasi Prezidentining 2024 yil 22 fevraldagi «O‘zR FA tasarrufidagi ilmiy-tadqiqot muassasalari doktorantlari va mustaqil izlanuvchilari faoliyati monitoringini o‘tkazish to‘g‘risida»gi 21-19-sonli buyrug‘ini ijrosini ta'minlash maqsadida joriy yilning 05 mart kuni Institutda tahsil olaetgan doktorantlar va tayanch doktorantlar faoliyati monitoringi o‘tkazildi.
Bo‘lib o‘tgan suhbat davomida doktorantlar 2023 yilning yakuni bo‘yicha bajarilgan ishlari, olingan natijalari, chop etilgan ilmiy ishlar hamda shaxsiy reja bajarilishi tug‘risida xisobotlarini berishdi. Suxbat jaraenida Ishchi gurux a'zolari tomonidan doktorantlarga savollar berildi, berilgan savollarga doktorantlar o‘rinli javoblar berishdi.
Monitring yakunida Ishchi guruhi a'zolari doktorantlar va tayanch doktorantlar faoliyati bo‘yicha tavsiyalar berishdi hamda faoliyati samaradorligi haqida ijobiy fikrlar bildirishdi.

At the Institute of Mechanics and Seismic Stability of Structures named after. M.T. Urazbayev was monitored by research trainees, basic doctoral students and doctoral students (was placed 12.03.2024)
517
In order to ensure the implementation of the order of the President of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan dated February 22, 2024 No. 21-19 “On monitoring the activities of doctoral students and independent researchers of research institutions under the jurisdiction of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan,” on March 5 of this year, monitoring of the activities of doctoral students and basic doctoral students was carried out, students at the institute.
During the conversation, doctoral students presented their reports on the work done, the results obtained, published scientific works and the implementation of their personal plan for completion in 2023. During the interview, members of the working group asked doctoral students questions, and the doctoral students gave appropriate answers to the questions asked.
Based on the monitoring results, members of the working group made recommendations on the activities of doctoral students and basic doctoral students and expressed positive opinions about the effectiveness of their activities.