O`zR FA M.T.O`rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi institutini faoliyatini takomillashtirish (joylashtirildi 15.02.2024)
526
Bugun 2024 yil 14 fevral kuni O`zR FA M.T.O`rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi institutida O`zR Fanlar akademiyasi vatse-prezidenti f-m.f.d. S.Z.Mirzayev ishtirokida O`zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024 yil 12 fevraldagi “O`zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining G`.O.Mavlonov nomidagi Seysmologiya instituti hamda M.T.O`rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti faoliyatini takomillashtirish chora-tadbirlari to`g`risida” gi  №84-son qarori yuzasidan  uchrashuvi bo`lib o`tdi.
Uchrashuvda  so`zga chiqqanlar mazkur qarorning mazmun mohiyati, axamiyati va boshqa omillar to`g`risida tushunchalar berib o`tishdi.

mproving the activities of the Institute of Mechanics and Seismic Stability of Structures named after M.T. Urazbayev (was placed 15.02.2024)
525
Today, on February 14, 2024, Institute of Mechanics and Seismic Stability of Structures named after M.T. Urazbayev of the Academy of Sciences of Uzbekistan, Vice-President of the Academy of Sciences of Uzbekistan, Doctor of Physical and Mathematical Sciences, with the participation of S.Z. Mirzayev, adopted a resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated February 12, 2024 "On amendments to the resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan" dated February 12, 2024 February 2024 "On approval of the list of scientific institutions of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan". The Institute of Seismology named after G.O. Mavlanov and the Institute of Mechanics and Seismic Stability  of Structures named after M.T. Urazbayeva "On measures to improve the activities of the Institute".
The speakers at the meeting gave an idea of the content, validity and other factors of this decision.