O`zR FA M.T.O`rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi institutini faoliyatini takomillashtirish (joylashtirildi 15.02.2024)
526
Bugun 2024 yil 14 fevral kuni O`zR FA M.T.O`rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi institutida O`zR Fanlar akademiyasi vatse-prezidenti f-m.f.d. S.Z.Mirzayev ishtirokida O`zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024 yil 12 fevraldagi “O`zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining G`.O.Mavlonov nomidagi Seysmologiya instituti hamda M.T.O`rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti faoliyatini takomillashtirish chora-tadbirlari to`g`risida” gi  №84-son qarori yuzasidan  uchrashuvi bo`lib o`tdi.
Uchrashuvda  so`zga chiqqanlar mazkur qarorning mazmun mohiyati, axamiyati va boshqa omillar to`g`risida tushunchalar berib o`tishdi.

Совершенствование деятельности Института механики и сейсмостойкости сооружений им. М.Т. Уразбаева (была размещена 15.02.2024)
523
Сегодня, 14 февраля 2024 года, в институте Механики и сейсмостойкости сооружений имени М.Т. Уразбаева АН РУз вице-президент Академии наук Узбекистана д.ф-м.н. с участием С.З. Мирзаева было принято постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 12 февраля 2024 года "О внесении изменений в постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан" от 12 февраля 2024 года "Об утверждении перечня научных учреждений Академии Наук Республики Узбекистан". Институт сейсмологии им. Г.О. Мавланова и Институт механики и сейсмостойкости сооружений имени М.T. Уразбаева "О мерах по совершенствованию деятельности Института".
Выступившие на встрече дали представление о содержании, обоснованности и других факторах данного решения.