O`zR FA Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi institutida monitorin o`tkazildi (joylashtirildi 14.02.2024)
535
O`zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 8-iyundagi "O`zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi ilmiy tashkilotlarini moliyalashtirish tizimini takomillashtirish hamda samaradorligini oshirish chora-tadbirlari to`g`risida"gi 366-sonli qarori va O`zR Fanlar akademiyasi Prezidentining 2024-yil 5 fevraldagi 9-12-sonli buyrug`i ijrosini ta’minlash maqsadida O`zR FA Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instutida 2024 yil 12 fevral kuni  2023 yilning yakuni bo`yicha  Davlat dasturlari doirasida amalga oshirilgan ilmiy natijalarni monitoringi o`tkazildi.
Monitoringda barcha laboratoriya mudirlari hamda mavzu raxbarlari mauhokamada ishtirok etib Ilmiy texnik guruhi tomonidan berilgan savollarga batafsil javoblar berishdi.

Был проведен мониторинг в Институте механики и сейсмостойкости сооружений АН РУз (была размещена 14.02.2024)
534
В целях обеспечения исполнения постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан от 8 июня 2020 года № 366 "О мерах по совершенствованию системы финансирования и повышению эффективности научных организаций Академии наук Республики Узбекистан" и распоряжения президента Академии наук Республики Узбекистан от 5 февраля 2024 года № 9-12 в институте Механики и сейсмостойкости сооружений АН РУз 12 февраля  2024 года был проведен мониторинг научных результатов, реализованных в рамках государственных программ по завершению 2023 года.
В ходе мониторинга все руководители лабораторий и руководители субъектов приняли участие в обсуждении и дали подробные ответы на вопросы, заданные научно-технической группой.