“Insonga e’tibor va sifatli ta’lim yili”da amalga oshirishga oid “Ilmli ayol – jamiyat ko‘zgusi” shiori ostida “XXI asr ayoli” (joylashtirildi 08.11.2023)
576
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yi 28-fevraldagi PF-27-son Farmoni bilan tasdiqlangan 2022–2026-yillarga mo‘ljallangan Yangi O‘zbekistonning taraqqiyot strategiyasini “Insonga e’tibor va sifatli ta’lim yili”da amalga oshirishga oid Davlat dasturining 216-bandida “Ilmli ayol – jamiyat ko‘zgusi” shiori ostida “XXI asr ayoli” xotin-qizlar festivali o‘tkazildi.
“XXI asr ayoli” xotin-qizlar festivali doirasida joriy yilning 31-oktabr kuni soat 14:00 da Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar, Raqamli texnologiyalar, Maktabgacha va maktab ta’limi vazirliklari, Fanlar akademiyasi hamda xalqaro tashkilotlar tomonidan Toshkent shahridagi Inha universitetida “Ilm-fan va innovatsiyalarni rivojlantirishda xotin-qizlarning o‘rni” mavzusidagi xalqaro forum bo‘lib o‘tdi. Ush bu forumda O‘zbekiston respublikasi Fanlar Akademiyasi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti ayollari faol qatnashdilar.

"The year of attention to people and quality education" under the slogan "Scientist woman is a mirror of society" "Woman of the XXI Century" (was placed 08.11.2023)
575
February 28, 2023 № DP-27 New for 2022-2026, approved by presidential decree at point 216 of the state program for the implementation of the Development Strategy of Uzbekistan “Year of attention to people and quality education”, a women’s festival was held under the slogan “Scientist woman is a mirror of society” “Woman of the 21st century”.
Within the framework of the women's festival “Woman of the XXI Century” on October 31 at 14:00 at Inha University, the Committee of Women and Family, the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, Digital Technologies, the Ministry of Preschool and School Education, the Academy of Sciences and international organizations hosted the international forum “The Role of women in the Development of Science and Innovation”. Women of the Institute of Mechanics and Seismic Stability of Structures of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan took an active part in this forum.