“Insonga e’tibor va sifatli ta’lim yili”da amalga oshirishga oid “Ilmli ayol – jamiyat ko‘zgusi” shiori ostida “XXI asr ayoli” (joylashtirildi 08.11.2023)
576
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yi 28-fevraldagi PF-27-son Farmoni bilan tasdiqlangan 2022–2026-yillarga mo‘ljallangan Yangi O‘zbekistonning taraqqiyot strategiyasini “Insonga e’tibor va sifatli ta’lim yili”da amalga oshirishga oid Davlat dasturining 216-bandida “Ilmli ayol – jamiyat ko‘zgusi” shiori ostida “XXI asr ayoli” xotin-qizlar festivali o‘tkazildi.
“XXI asr ayoli” xotin-qizlar festivali doirasida joriy yilning 31-oktabr kuni soat 14:00 da Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar, Raqamli texnologiyalar, Maktabgacha va maktab ta’limi vazirliklari, Fanlar akademiyasi hamda xalqaro tashkilotlar tomonidan Toshkent shahridagi Inha universitetida “Ilm-fan va innovatsiyalarni rivojlantirishda xotin-qizlarning o‘rni” mavzusidagi xalqaro forum bo‘lib o‘tdi. Ush bu forumda O‘zbekiston respublikasi Fanlar Akademiyasi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti ayollari faol qatnashdilar.

«Год внимания к человеку и качественному образованию» под лозунгом «Ученая женщина – зеркало общества» «Женщина XXI века» (была размещена 08.11.2023)
574
Указом Президента Республики Узбекистан от 28 февраля 2023 года № УП-27 на 2022-2026 годы, утвержденному пунктом 216 государственной программы по реализации Стратегии развития Узбекистана «Год внимания к человеку и качественному образованию», состоялся женский фестиваль под лозунгом «Ученая женщина – зеркало общества» «Женщина XXI века».
В рамках женского фестиваля “Женщина XXI века” 31 октября в 14:00 в университете Инха Комитетом женщин и семьи, Министерством высшего образования, науки и инновации, Цифровыми технологиями, Министерством дошкольного и школьного образования, Академией Наук и международными организациями прошел международный форум “Роль женщин в развитии науки и инноваций”. Активное участие в этом форуме приняли женщины Института механики и сейсмостойкости сооружений Академии Наук Республики Узбекистан.