“Yilning eng faol olima ayoli” tanlovi o‘tkazildi (joylashtirildi 24.05.2023)
24-25 may 2023 yili O‘zbekiston Respublikasi Fanlar Akademiyasining 80 yilligiga bag‘ishlangan Yosh olimlar kengashining “XXI asr – intellektual yoshlar asri” ilmiy anjumani doirasida “Yilning eng faol olima ayoli” tanlovi o‘tkazildi.
Ўзбекистон Республикаси Фанлар академиясининг 80 йиллик юбилейига бағишланган 2023 йил 24-25 май куни ўтказилган “Йилнинг энг фаол олима аёли” танловида иштирок этиб, институтимизнинг “Механизм ва машиналар назарияси” лабораторияси катта илмий ходими техника фанлар бўйича фалсафа доктори PhD Рахимова Зарнигор Абдулқаюмовнани “Йилнинг энг жонкуяр ёш олимаси” номинациясида ғолиб бўлганлиги билан ТАБРИКЛАЙМИЗ!!!
Kelgusi ilmiy ishlarida katta muvaffaqiyatlar tilab qolamiz! Yana shunaqa tanlovlarda ishtirok etib faxrli o‘rinlarni qo‘lga kiritishga tilab qolamiz!!! Ushbu tadbirda faol ishtirok etgan Institutimiz “Xotin-qizlar qo‘mitasi” raisi PhD N.B.Djuraeva, kichik ilmiy xodim D.B.Alimovalarga hamda asal qizchalarimiz Zarnigor bilan Zahroxonlarga Institut rahbariyati tomonidan minnatdorchilik bildiramiz!!!

Был проведен конкурс "Самая активная женщина года" (была размещена 24.05.2023)
24-25 мая 2023 года были проведены мероприятия, посвящённые 80 летию Академии Наук Республики Узбекистан. В институте ионно-плазменных и лазерных технологий имени У.Арифова состоялась Республиканская научная и научно-практическая конференция “Интеллектуальная молодежь в XXI веке”. В её рамках подведены итоги конкурса “Самая активная молодая женщина учёная года”.
Мы поздравляем доктора философии по техническим наукам PhD, старшего научного сотрудника лаборатории “Теория механизмов и машин” Рахимову Зарнигор Абдулкаюмовну, принимавшую участие в конкурсе “Самая активная женщина года”, который состоялся 24-25 мая 2023 года, посвященного 80-летию юбилея Академии наук Республики Узбекистан!!!
Мы желаем Рахимовой З.А. больших успехов в её дальнейшей научной работе! Руководство института благодарит председателя “женского комитета” института PhD Н.Б.Джураеву, младшего научного сотрудника Д.Б.Алимову, а также наших милых девочек Зарнигор и Захрохон, принявших активное участие в этом мероприятии!!!