“Yilning eng faol olima ayoli” tanlovi o‘tkazildi (joylashtirildi 24.05.2023)
24-25 may 2023 yili O‘zbekiston Respublikasi Fanlar Akademiyasining 80 yilligiga bag‘ishlangan Yosh olimlar kengashining “XXI asr – intellektual yoshlar asri” ilmiy anjumani doirasida “Yilning eng faol olima ayoli” tanlovi o‘tkazildi.
Ўзбекистон Республикаси Фанлар академиясининг 80 йиллик юбилейига бағишланган 2023 йил 24-25 май куни ўтказилган “Йилнинг энг фаол олима аёли” танловида иштирок этиб, институтимизнинг “Механизм ва машиналар назарияси” лабораторияси катта илмий ходими техника фанлар бўйича фалсафа доктори PhD Рахимова Зарнигор Абдулқаюмовнани “Йилнинг энг жонкуяр ёш олимаси” номинациясида ғолиб бўлганлиги билан ТАБРИКЛАЙМИЗ!!!
Kelgusi ilmiy ishlarida katta muvaffaqiyatlar tilab qolamiz! Yana shunaqa tanlovlarda ishtirok etib faxrli o‘rinlarni qo‘lga kiritishga tilab qolamiz!!! Ushbu tadbirda faol ishtirok etgan Institutimiz “Xotin-qizlar qo‘mitasi” raisi PhD N.B.Djuraeva, kichik ilmiy xodim D.B.Alimovalarga hamda asal qizchalarimiz Zarnigor bilan Zahroxonlarga Institut rahbariyati tomonidan minnatdorchilik bildiramiz!!!

The contest "The most active woman of the year" was held (was placed 24.05.2023)
On May 24-25, 2023, events were held dedicated to the 80th anniversary of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan. The Institute of Ion-Plasma and Laser Technologies named after U.Arifov hosted the Republican scientific and scientific-practical conference “Intellectual youth in the XXI century”. Within its framework, the results of the competition “The most active young woman scientist of the year” were summed up.
We congratulate the Doctor of Philosophy in Technical Sciences PhD, Senior Researcher of the Laboratory “Theory of Mechanisms and Machines” Rakhimova Zarnigor Abdulkayumovna, who took part in the competition “The Most Active Woman of the Year”, which took place on May 24-25, 2023, dedicated to the 80th anniversary of the Academy of Sciences Republic of Uzbekistan!!!
We wish Rakhimova Z.A. great success in her further scientific work! The leadership of the institute thanks the chairman of the “women’s committee” of the PhD Institute N.B. Dzhuraeva, junior researcher D.B. Alimova, as well as our lovely girls Zarnigor and Zahrokhon, who took an active part in this event!!!