O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI FANLAR AKADEMIYaSI O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI OILA VA XOTIN-QIZLAR QO‘MITASI (joylashtirildi 22.11.2023)
519
O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI FANLAR AKADEMIYaSI O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI OILA VA XOTIN-QIZLAR QO‘MITASI O‘ZBEKISTON XOTIN-QIZLAR “OLIMA” UYuShMASI O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI “OQILA AYoLLAR” HARAKATI KASBIM-HAYoTIM MAZMUNI Ma'naviy-ma'rifyiy tadbiri.
O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi tashkil topganligining 80-yilligiga bag‘ishlangan yubiley tadbirlari doirasida Fanlar akademiyasi tizimida uzoq yillardan beri faoliyat yuritayotgan, ilm-fan rivoji uchun xizmat qilayotgan fidoyi olima ayollarimizga ehtirom ko‘rsatish maqsadida 10 noyabr' kuni "Kasbim-hayotim mazmuni" nomli ma'naviy-ma'rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi. Ushbu tadbirda Institutimizdan 40 yildan ziyod fidoyilik bilan xizmat qilgan va ilmiy faoliyat olib borayotgan ayollarimiz:  t.f.d., prof. K.D.Salyamova, f-m.f.n., kat.i.x. G.K.Annakulova, A.Z.Saturova, M.E.Bazarbaeva, G.M.Pulatova, D.K.Abdujamilova, M.A.Boboevalar esdalik sov-alar va tashakurnomalari bilan  taqdirlandilar.
Hurmatli aellarimizni tabriklab ularga  dunyodagi eng bebaho boylik – oilaviy baxt-saodat, tinchlik-xotirjamlik, farzandlar va nabiralar kamolini ko‘rib yurish quvonchi hamisha yor bo‘lishini tilab qolamiz!!! Yana ko‘p yillar Institutimizda fidoyilik bilan xizmat qilish va ilmiy faoliyat olib borish nasib etsin sizlarga!

АКАДЕМИЯ НАУК РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН КОМИТЕТ СЕМЬИ И ЖЕНЩИН РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН АССОЦИАЦИЯ «УЧЁНАЯ» ЖЕНЩИНА УЗБЕКИСТАНА ДВИЖЕНИЕ «УЧЕНЫЕ ЖЕНЩИНЫ» РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН МОЯ ПРОФЕССИЯ – СМЫСЛ МОЕЙ ЖИЗНИ Духовно-просветительское мероприятие.
В рамках юбилейного мероприятия, посвящённого 80-летию со дня образования Академии Наук Республики Узбекистан, 10 ноября состоялось духовно-просветительское мероприятие «Моя профессия-смысл моей жизни», с целью передачи дани уважения женщинам-ученым, проработавшим многие годы в системе Академии Наук и посвятившим свою творческую деятельность развитию науки. На этом мероприятии приняли участие женщины нашего института: д.т.н., проф. К. Д. Салямова, ф-м.н, к.т.н. Аннакулова Г.К., Цатурова А.З., Базарбаева М.Е., Пулатова Г.М., Абдужамилова Д.К., Бобоева М.А., проработавшие более 40 лет и посвятившие свою творческую деятельность развитию науки. На мероприятии женщин наградили памятными подарками.
Мы поздравляем наших дорогих женщин и желаем им самого бесценного богатства - семейного счастья и благополучия, мира и спокойствия, радости видеть, как растут их дети и внуки!!! Желаем Вам долгих лет жизни и успехов в дальнейшей творческой работе!