O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI FANLAR AKADEMIYaSI O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI OILA VA XOTIN-QIZLAR QO‘MITASI (joylashtirildi 22.11.2023)
519
O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI FANLAR AKADEMIYaSI O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI OILA VA XOTIN-QIZLAR QO‘MITASI O‘ZBEKISTON XOTIN-QIZLAR “OLIMA” UYuShMASI O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI “OQILA AYoLLAR” HARAKATI KASBIM-HAYoTIM MAZMUNI Ma'naviy-ma'rifyiy tadbiri.
O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi tashkil topganligining 80-yilligiga bag‘ishlangan yubiley tadbirlari doirasida Fanlar akademiyasi tizimida uzoq yillardan beri faoliyat yuritayotgan, ilm-fan rivoji uchun xizmat qilayotgan fidoyi olima ayollarimizga ehtirom ko‘rsatish maqsadida 10 noyabr' kuni "Kasbim-hayotim mazmuni" nomli ma'naviy-ma'rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi. Ushbu tadbirda Institutimizdan 40 yildan ziyod fidoyilik bilan xizmat qilgan va ilmiy faoliyat olib borayotgan ayollarimiz:  t.f.d., prof. K.D.Salyamova, f-m.f.n., kat.i.x. G.K.Annakulova, A.Z.Saturova, M.E.Bazarbaeva, G.M.Pulatova, D.K.Abdujamilova, M.A.Boboevalar esdalik sov-alar va tashakurnomalari bilan  taqdirlandilar.
Hurmatli aellarimizni tabriklab ularga  dunyodagi eng bebaho boylik – oilaviy baxt-saodat, tinchlik-xotirjamlik, farzandlar va nabiralar kamolini ko‘rib yurish quvonchi hamisha yor bo‘lishini tilab qolamiz!!! Yana ko‘p yillar Institutimizda fidoyilik bilan xizmat qilish va ilmiy faoliyat olib borish nasib etsin sizlarga!

ACADEMY OF SCIENCES OF THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN FAMILY AND WOMEN COMMITTEE OF THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN ASSOCIATION "SCIENTIAL" WOMAN OF UZBEKISTAN MOVEMENT "SCIENTIFIC WOMEN" OF THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN MY PROFESSION IS THE MEANING OF MY LIFE Moral and educational event.
As part of the anniversary event dedicated to the 80th anniversary of the founding of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan, a spiritual and educational event “My profession is the meaning of my life” was held on November 10, with the aim of conveying tribute to women scientists who have worked for many years in the system of the Academy of Sciences and who dedicated their creative activities to the development of science. Women from our institute took part in this event: Doctor of Technical Sciences, Prof. K. D. Salyamova, Ph.D., Ph.D. Annakulova G.K., Tsaturova A.Z., Bazarbaeva M.E., Pulatova G.M., Abduzhamilova D.K., Boboeva M.A., who worked for more than 40 years and devoted their creative activity to the development of science. At the event, women were awarded memorable gifts.
We congratulate our dear women and wish them the most priceless wealth - family happiness and prosperity, peace and tranquility, the joy of seeing their children and grandchildren grow up!!! We wish you long life and success in your future creative work!