Xojiqulov Shaxzod Shavkatjon o‘g‘lining fizika-matematika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida (joylashtirildi 23.01.2026)
269
Xojiqulov Shaxzod Shavkatjon o‘g‘lining 01.02.05 – “Suyuqlik va gaz mexanikasi” ixtisosligi bo‘yicha “Real suyuqliklarni quvur orqali uzatishda o‘tish jarayonlarining kvazi bir o‘lchovli modellari” mavzusidagi fizika-matematika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi M.T. O‘rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti huzuridagi DSc.05/2025.27.12.T/FM.10.01 raqamli Ilmiy kengashning 2026-yil 28-yanvar kuni soat 14:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.
Manzil: 100125, Toshkent sh., Do‘rmon yo‘li, 40-uy. O‘zR FA akademiyasi M.T. O‘rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti.

On the defense of the PhD dissertation in Physical and Mathematical Sciences by Xojiqulov Shaxzod, Shavkatjon ugli (was placed 23.01.2026)
267
Xojiqulov Shaxzod, Shavkatjon ugli, will defend his dissertation submitted for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Physical and Mathematical Sciences, specialty 01.02.05 – Fluid and Gas Mechanics, entitled “Quasi-one-dimensional models of transient processes in pipeline transportation of real fluids”. The defense will take place at the meeting of the Scientific Council No. DSc.05/2025.27.12.T/FM.10.01 under the M.T. O‘rozboyev Institute of Mechanics and seismic stability of structures of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan on 28 January 2026 at 14:00.
Address: 100125, Tashkent, Durmon Road, 40. M.T. O‘rozboyev Institute of Mechanics and seismic resistance of structures, Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan.