Xolmanov Nurbek Yuldashovichning 01.02.04 – Deformatsiyalanuvchan qattiq jism mexanikasi ixtisosligi bo‘yicha “Metall listlarni prokatlashning hisoblash usuli va nazariyasini takomillashtirish” mavzusidagi fizika-matematika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertasiya ishi himoyasi O‘zbekiston Respulikasi Fanlar akademiyasi M. T. O‘rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti huzuridagi ilmiy darajalarni beruvchi DSc.02/30.12.2019.T/FM.61.01 raqamli ilmiy kengashning 2025-yil 30-aprel  kuni soat 14:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.
Manzil: 100125, Toshkent shahri, Do‘rmon ko‘chasi, 40-uy. O‘zbekiston Respulikasi Fanlar akademiyasi M.T.O‘rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti.

Announcement of the Defense of the PhD Dissertation in Physics and Mathematics by Kholmanov Nurbek Yuldashevich (was placed 16.04.2025)
974
The defense of the dissertation written by Kholmanov Nurbek Yuldashevich for obtaining the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Physics and Mathematics on the topic “Improvement of the theory and method of calculation of rolled metal sheets” in the specialty 01.02.04 – “Mechanics of Deformable Solids” will be held at the meeting of the Scientific Council number DSc.02/30.12.2019.T/FM.61.01 for awarding scientific degrees at the Institute of Mechanics and Seismic Stability of Structures named after M. T. Urazbaev of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan on April 30, 2025, at 14:00.