DOKTORANT VA TAYANCH DOKTORANTLARNING YILLIK MONITORINGI (joylashtirildi 04.10.2024)
O‘zbekiston  Respublikasi  Vazirlar  Mahkamasining  «Oliy  ta‟limdan  keyingi  ta‟lim  tizimini yanada  takomillashtirish  chora-tadbirlari  to‘g‘risida»gi  2017-yil  22-maydagi  304-son  qarorini  hamda O‘zbekiston  Respublikasi  Fanlar  Akademiyasi  Vitse-prezidentining  2024  yil  25  sentyabrdagi  «Fanlar akademiyasi  tizimida  doktorantlar  va  mustaqil  izlanuvchilar  faoliyati  monitoringini  o‘tkazish to‘g‘risida» gi 21-97-sonli buyrug‘ini ijrosini ta‟minlash maqsadida O‘zR FA M.T.O‘rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi institutida 2024 yil 4 oktyabrda 1, 2 va 3-chi bosqiya doktorantlari hamda 1,2 va 3-chi bosqich tayanch doktorantlari faoliyati samaradorligini baholovchi monitoring komissiyasi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Monitoringda monitoring komissiyasi raisi O‘zR FA bosh ilmiy kotibi, t.f.d., professor G.A.Baxadirov, Ilmiy kadrlar boshqarmasi boshlig‘i, filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) katta ilmiy xodim D.Dj.To‘rayeva., Ilmiy kadrlar boshqarmasi bosh mutaxassisi, t.f.n., katta ilmiy xodim A.Qayumov va fizika-matematika va texnika fanlari bo‘limi rahbari o‘rinbosari, f.-m. f.n. M.V. Gafurovalar ishtirok etdilar.
Komissiya a’zosi A.Qayumov institut doktorant va tayanch doktorantlarning ilmiy ishlarini himoyaga o‘z vaqtida olib chiqishi, institut xodimlarining ilmiy sallohiyati bo‘yicha FA institutlari ichida yetakchi o‘rinda turishini ta’kidlab o‘tdi. Shundan so‘ng 6 ta doktorant va  22 ta tayanch doktorantlar ilmiy ishlari natijalari bo‘yicha hisobot berdilar. Komissiya ularning ishlarini qoniqarli deb baholadi.

ANNUAL MONITORING OF DOCTORAL STUDENTS AND BASIC DOCTORAL STUDENTS (was placed 04.10.2024)
To ensure the implementation of the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 304 dated May 22, 2017 "On measures to further improve the postgraduate education system" and the Resolution of the Vice-President of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan No. 21-97 dated September 25, 2024 "Monitoring the activities of doctoral students and applicants in the system of the Academy of Sciences", a meeting of the Monitoring Commission was held on October 4, 2024, at the Institute of Mechanics and Seismic Stability of Structures named after M.T. Urazbaev of the Uzbekistan Academy of Sciences to assess the effectiveness of the activities of doctoral students of the 1st, 2nd, and 3rd years, and basic doctoral students of the 1st, 2nd, and 3rd years.
The monitoring was attended by the chairman of the monitoring commission, Chief Scientific Secretary of the Uzbekistan Academy of Sciences, Doctor of Technical Sciences, Professor G.A. Bakhadirov, Head of the Scientific Personnel Department, Doctor of Philosophy (Ph.D.), Senior Researcher D.J. Turaeva, Head of the Scientific Personnel Department, Candidate of Technical Sciences, Senior Researcher A. Kayumov, and Deputy Head of the Physics, Mathematics and Technical Sciences Department, Candidate of Physical and Mathematical Sciences M.V. Gafurova.
Commission member A. Kayumov emphasized that the Institute ranks second among the institutes of the Academy of Sciences in terms of scientific competence of the institute's staff and the timely defense of dissertations by doctoral students and basic doctoral students. Then, 6 doctoral students and 22 basic doctoral students presented the results of their scientific work. The commission evaluated the work of doctoral students and basic doctoral students as satisfactory.