Akbarov Nodirbek Askaraliyevichning 05.01.07 – Matematik modellashtirish. Sonli usullar va dasturlar majmui ixtisosligi bo‘yicha “Gruntlardagi to‘lqin jarayonlarini sonli modellashtirish va ularni algoritmlash xususiyatlari” mavzusidagi texnika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.05/2025.27.12.T/FM.10.01 raqamli Ilmiy kengash asosida tuzilgan bir martalik Ilmiy kengashning 2026-yil 15-iyul kuni soat 10:00 dagi majlisda bo‘lib o‘tadi.
Manzil: 100125, Toshkent shahar, Do‘rmon yo‘li, 40-uy. O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi M.T. O‘rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti.

Защита диссертационной работы на соискание ученой степени доктора философии (PhD) технических наук по специальности 05.01.07 – Математическое моделирование, численные методы и комплексы программ, на тему “Численное моделирование волновых процессов в грунтах и особенности его алгоритмизации” Акбаров Нодирбек Аскаралиевич состоится 15 июль 2026 года в 10:00 на заседании разового Научного совета DSc.05/2025.27.12.T/FM.10.01 при Институте механики и сейсмостойкости сооружений имени М.Т. Уразбаева Академии наук Республики Узбекистан.
Адрес: Институт механики и сейсмостойкости сооружений имени М.Т. Уразбаева Академии наук Республики Узбекистан, 100125, г. Ташкент, ул. Дурмон йули, 40.