Sagdullayeva Dilnoza Abduvali qizining 01.02.04 – “Deformatsiyalanuvchan qattiq jism mexanikasi” ixtisosligi bo‘yicha “Temperaturani hisobga olgan holda plastiklik nazariyasi masalalarining sonli yechimi” mavzusidagi fizika-matematika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiya ishi himoyasi O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi M.T. O‘rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar  seysmik  mustahkamligi  instituti  huzuridagi  DSc.05/2025.27.12.T/FM.10.01 raqamli Ilmiy Kengashning 2026 yil 8-iyul kuni soat 10:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.
Manzil: 100125, Toshkent sh., Do‘rmon yo‘li, 40-uy. O‘zR FA akademiyasi M.T.O‘rozboyev nomidagi Mexanika va inshootlar seysmik mustahkamligi instituti.

The defense of the dissertation by Sagdullaeva Dilnoza Abduvali kizi on the topic “Numerical solution of problems of plasticity theory concidering thermal effects”, submitted for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Physical and Mathematical Sciences in the specialty 01.02.04 – “Mechanics of Deformable Solids”, will be held on 8 July 2026 at 10:00 at the meeting of the Scientific Council No. DSc.05/2025.27.12.T/FM.10.01 at the M.T. Urazbayev Institute of Mechanics and Seismic Stability of Structures of the Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan.
Address: 40 Durmon Yuli Street, Tashkent, 100125. Institute of Mechanics and Seismic Stability of Structures named after Academician M.T. Urazbaev, Academy of Sciences of the Republic of Uzbekistan.